article_header
Czy o finansach można opowiadać w taki sposób, żeby niezanudzić słuchaczy? Tak! Przekonali się o tym uczestnicy warsztatówstacjonarnych z trenerem
Czy o finansach można opowiadać w taki sposób, żeby niezanudzić słuchaczy? Tak! Przekonali się o tym
2015-12-16 13:11:24.000000
https://blog.axa.pl/blog/finanse/relacja-z-warsztatow
Zespół AXA
852 284

16 grudzień 2015

Oni już wiedzą, na co ich stać! Zobacz relację z warsztatów AXA

Ocena: 5/5 (3 głosów)

Czy o finansach można opowiadać w taki sposób, żeby nie zanudzić słuchaczy? Tak! Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów stacjonarnych z trenerem rozwoju osobistego – Wojciechem Herrą.

5 grudnia w Warszawie spotkaliśmy się ze zwycięzcami konkursu „Twoja inteligencja finansowa. Zobacz, na co Cię stać!”. Podczas sześciogodzinnego spotkania 20 laureatów konkursu odkrywało wiele sposobów, dzięki którym łatwiej będzie im osiągnąć stabilność finansową i wytrwać w realizacji założonego planu. 

Co o szkoleniu sądzą uczestnicy? Przeczytajcie ich opinie: 

Warsztaty. Zastanawiałam się, w jaki sposób można zainspirować uczestników szkolenia, które miało mieć charakter mocno finansowy, aby nie było ono nudne. Bo, niestety, każda opowieść o pieniądzach, zwłaszcza w kontekście bliżej niedodefiniowanej przyszłości, staje się po pewnym czasie... lekko nudnawa.

Wojtek Herra, wykorzystując swoje doświadczenie, przekazał nam kilka cennych rad, sugestii, pomysłów. Bardzo przydatna okazała się możliwość zdefiniowania własnego celu mistrzowskiego, w którym zamiast kalendarza i konkretnej daty ważniejsza staje się umowa z samym sobą, oparta głównie na działaniach, które mają do tego celu nas przybliżać.

W zasadzie cel warsztatów mógłby się opierać na dwóch planszach, które przygotowaliśmy w grupach: aby zyskać stabilność finansową (to określenie wolę bardziej niż bogactwo), należy robić więcej rzeczy zapisanych przez grupę określającą bogactwo i unikać sytuacji, które są charakterystyczne dla kogoś biednego. Tymczasem poszliśmy dalej i mogliśmy na „żywym organizmie” przetestować różne ciekawe sposoby, jak można się motywować do pracy czy choćby do oszczędzania z myślą o przyszłości.

I w życiu bym nie przypuszczała, że sport da się tak prosto przełożyć na motywację, ale – jak widać – dało się.

– Agnieszka Pogorzelska

Podobno obraz mówi więcej niż 1000 słów, dlatego zapraszamy Was na relację wideo z Warsztatów AXA.


Artykuł, który może Cię zainteresować