article_header
Rok 2016 powoliodchodzi w zapomnienie. Zanim jednak zupełnie zatopicie się w tym, co przynosinowy oraz zajmiecie się realizacją ekscytujących planów
Rok 2016 powoliodchodzi w zapomnienie. Zanim jednak zupełnie zatopicie się w tym, co przynosinowy or
2017-01-26 15:40:06.000000
https://blog.axa.pl/blog/finanse/top-5-to-was-interesowalo-w-2016-roku
Zespół AXA
852 284

26 styczeń 2017

Top 5: To Was interesowało w 2016 roku!

Ocena: 4.89/5 (9 głosów)

Rok 2016 powoli odchodzi w zapomnienie. Zanim jednak zupełnie zatopicie się w tym, co przynosi nowy oraz zajmiecie się realizacją ekscytujących planów noworocznych (także finansowych!), zerknijcie jeszcze na to, co w zeszłym roku na blogu interesowało Was najbardziej. Może do któregoś z tych tekstów będziecie chcieli wrócić?

Inteligencja finansowa to bardzo złożona kwestia. Wymaga zdobycia zarówno wiedzy merytorycznej, praktycznych umiejętności, jak i wypracowania nowych nawyków. Sądząc po zestawieniu najpopularniejszych tekstów na blogu AXA w 2016 roku, jesteście tego doskonale świadomi. Teksty, które najbardziej przykuły Waszą uwagę, dotyczą każdego z tych tematów. Oto one!

5. Gdy mi się nie chce - jak wytrwać najważniejsze 21 dni?

Początek roku to czas postanowień i planów – większość z nas zastanawia się nad tym, co chcielibyśmy osiągnąć, co zmienić, co nowego wprowadzić do swojego życia? Jednak ambitne pomysły to nie wszystko, trzeba jeszcze umiejętnie wprowadzić je w życie. Jak to zrobić? Na początek warto przygotować się na to, że niestety, może nie być łatwo. Ludzki umysł i podświadomość są tak skonstruowane, że najbardziej lubimy podążać znanym torem. Ale uwaga, jest dobra wiadomość: dla zmiany nawyków najważniejsze jest pierwszych 21 dni! Jeśli przetrwasz ten czas, znacząco zwiększysz szansę na swój sukces. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

4. Finansowe błędy młodości. Siedem sposobów na to, jak ich uniknąć

Dostajesz wypłatę i wydajesz ją w ciągu tygodnia? Regularnie zapożyczasz się, by łatać dziury budżetowe? Nieważne, czy masz 20, 30 czy 40 lat – takie zachowania powinieneś potraktować jako dzwonek alarmowy. Raz wypracowane złe nawyki bardzo trudno zmienić. Pracę nad polepszeniem funkcjonowania w dziedzinie finansów warto rozpocząć od zastanowienia się nad tym, jakie masz wzorce, czym są dla Ciebie pieniądze i jak chcesz w tej dziedzinie życia działać. Czy chcesz żyć od pierwszego do pierwszego, czy może jednak wolisz spokój finansowy? Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

3. Jak oszczędzać pieniądze? - 5 sposobów na oszczędzanie bez wyrzeczeń

Wiele osób do oszczędzania pieniędzy przygotowuje się tak, jakby miało wspiąć się na Mount Everest: będzie ciężko i musi boleć. Tymczasem może ono być przyjemnością. Aby odnosić sukcesy w oszczędzaniu pieniędzy, najlepiej jest zmniejszyć wydatki na to, z czego stosunkowo łatwo nam zrezygnować, a także na to, co nie daje nam żadnej przyjemności. To tylko jedne z kilku bardzo sprytnych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Przekonaj się sam.

2. Zachcianka czy nagroda? Co wybierzesz?

Podobno jednym z najlepszych sposobów na osiąganie celów jest robienie małych kroczków – dzień za dniem. Liczy się każda drobna rzecz, każda decyzja i ruch w kierunku celu. Realizacja marzeń, planów zawodowych czy pomysłów na spędzanie wolnego czasu wymaga często nakładów finansowych – trzeba zapłacić za kurs, odbyć płatne szkolenie, kupić potrzebne rzeczy, bilet lotniczy czy zainwestować w sprzęt. Skąd jednak wziąć pieniądze na tak ważne wydatki? Tu znajdziesz odpowiedź.

1. Jak obliczyć emeryturę? Zobacz, jak działa kalkulator emerytalny

Masz 20, 30 lat i myślisz, że emerytura to odległa przyszłość? Tak Ci się tylko wydaje ;) Wysokość przyszłej emerytury nie musi być dla Ciebie tajemnicą. Biorąc pod uwagę Twoje obecne zarobki, liczbę lat, które przepracowałeś, oraz prawdopodobny rozwój Twojej kariery w przyszłości, możesz już dziś oszacować, ile będzie wynosić Twoje świadczenie z powszechnego systemu emerytalnego. Dlaczego warto to zrobić? Jeśli efekt wyliczenia zaskoczy Cię negatywnie, już teraz możesz pomyśleć o tym, jak temu zaradzić. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o obliczeniu emerytury.

Dziękujemy, że jesteście z nami i życzymy Wam samych sukcesów w Nowym Roku! W 2017 także zamierzamy Wam towarzyszyć w pogłębianiu wiedzy i umiejętności z zakresu finansów osobistych. Mamy nadzieję, że owocnie :)

Artykuł, który może Cię zainteresować